SzekspirOFF

34 prezentacje /ponad 100 artystów Offa
w Gdańsku

SzekspirOFF

Tegoroczny SzekspirOFF, nurt towarzyszący 20. edycji Festiwalu Szekspirowskiego, po raz pierwszy ma charakter konkursowy.

SzekspirOFF 2016 to 34 prezentacje, w których weźmie udział ponad 100 artystów z całej Polski, ale również Australii, Wielkiej Brytanii czy Rumunii.

W programie – małe formy teatru dramatycznego, teatr lalkowy, teatr tańca, happening, musical, koncert, stand-up, kabaret oraz filmy. Pojawią się również spektakle z pięciu wyższych szkół teatralnych z Polski. Dodatkowo 5.08 o godz. 14.00 w Teatrze w Oknie zaprezentujemy lalkową niespodziankę dla najmłodszych widzów.

Wydarzenia artystyczne będą odbywać się w siedmiu różnych lokalizacjach w całym Trójmieście: Teatrze w Oknie, w murach Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego (tam zbudujemy dodatkowo scenę kabaretową, na której wieczorami odbywać się będą spektakle komediowe), na scenie Teatru Gdynia Główna, w Młodym Byronie (Dworek Sierakowskich w Sopocie), w Restauracji San Marco w Gdańsku przy ul. Długiej 4 oraz na Dużej Scenie Teatru Wybrzeże.

Od 29.07 do 7.08 jurorzy SzekspirOFF 2016: Jadwiga Możdżer, Paweł Aigner
i Adam Orzechowski obejrzą 25 wydarzeń artystycznych, które zakwalifikowały się do tegorocznej edycji konkursowej Festiwalu. Pośród finalistów rozdysponują łączną pulę nagród 16.400 PLN. Laureatów poznamy ostatniego dnia Festiwalu na uroczystym wręczeniu nagród.


http://20.festiwalszekspirowski.pl/wp-content/uploads/2016/07/jadwiga.jpg
Jadwiga Możdżer

JURY

Jadwiga
Możdżer


http://20.festiwalszekspirowski.pl/wp-content/uploads/2016/07/aigner.jpg
Paweł Aigner

JURY

Paweł
Aigner


http://20.festiwalszekspirowski.pl/wp-content/uploads/2016/07/orzechowski.jpg
Adam Orzechowski

JURY

Adam
Orzechowski


Znajdź nas

Więcej o Festiwalu